Życie zaczyna się po czterdziestce

Wpisy

 • środa, 20 marca 2019
  • Mądra czterdziestka po szkodzie

   Mądry człowiek po szkodzie. Wprawdzie powiedzenie mówi o Polaku, ale na pewno więcej takich, co to po sprawie myślą, że jednak trzeba było zrobić inaczej. Byłam dzisiaj u klienta i w trakcie odkurzania zamyśliłam się, zaszłam za daleko i zrzuciłam ekspres do kawy. Maszyna runęła z hukiem na dół, woda się rozlała, kubki rozbiły, wyrwałam kontakt ze ściany. Dziwne, że dziewczyna klienta nic nie słyszała. Jego nie było akurat w domu. Niesttey przy okazji stało się coś z elektryką, bo na moment zabrakło prądu. Nie wiadomo co było przyczyną: kontakt czy może to ekspres zrobił zwarcie. W każdym razie trzeba było wezwać elektryka. Oczywiście jak zakładałam konto firmowe to zaoferowano mi ubezpieczenia OC od szkód, ale ponieważ było 10 razy droższe niż to prywatne (które na szczęście mam) zrezygnowałam i odłożyłam to na później. Jako początkująca przedsiębiorczyni niestety uznałam, że mnie nie stać. Teraz elektryk to pewnie ze stówkę policzy za dojazd, takie ekspresy są po 200 euro nawet, nie mówiąc o specjalnych szklankach do espresso.


   A jeszcze z koleżanką potwierdzałam przekonanie, że siebie łatwiej upilnować, bo ona ma pracownice i wzięła to ubezpieczenie oczywiście...


   Pozostaje mi tylko namówić klienta, aby powiedział, że przypadkowo strącilam ten ekspres (co jest akurat prawdą) i nie wspominał, że akurat u niego sprzątałam. Inaczej znowu zrobię finansowy krok do tyłu. Jutro jadę do baku dowiedzieć się co i jak. Oczywiście natychmiast wezmę to ubezpieczenie na firmę też...

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (7) Pokaż komentarze do wpisu „Mądra czterdziestka po szkodzie”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   czterdziestkaa
   Czas publikacji:
   środa, 20 marca 2019 19:42
 • sobota, 16 marca 2019
  • 100 euro

   Dostałam wczoraj od klientki płaszcz. Czarny, wełniany, nie gruby ale dosyć ciężki i przez to raczej na zimę.  Tutaj jednak ciągle wieje, więc jest idealny nawet wiosną i jesienią. nawet oglądałam takie płasszczyki, ale taki zwykły szary, niewełniiany kosztował 80 euro. Ten musi być warty ze 150... Jeden feler to, że jest za duży. O rozmiar albo i dwa...Rękawy za długie, w pasku brakuje mi dziurek. Jak się skróci rękawy i pasek to może być, ale tylko do obcasów, inaczej wyglądam jak sierotka z domu dziecka. Ewentualnie rozważałam opcję sprzedać komuś i kupić sobie coś innego, ale ile mogę dostać za nieużywany wprawdzie, ale jednak płaszcz bez metki? Zastanawiam się ile taka przeróbka może kosztować?


   Dziadek chyba się zreflektował, że czasami jest natrętny, bo zamknął drzwi od salonu. W dzień robi to rzadko, z reguły zamyka wieczorami, jak ja idę spać, a on lubi coś oglądać do pierwszej, drugiej w nocy. Trudno, ja po pracy potrzebuję trochę spokoju, a on właściwie nic nie robi całymi dniami, jak to emeryt.


   Z nowin to dzwonił dzisiaj do mnie Daniel. Uznał chyba, że jedna róża wystarczy i już wszystko zniknęło. Chciał pożyczyć ode mnie 100 euro. Nie pożyczyłam... Niestety niektórzy się jednak nie zmieniają...

   Czterdziestka na Wordpressie

   Trzydziestka na Bloxie

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „100 euro”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   czterdziestkaa
   Czas publikacji:
   sobota, 16 marca 2019 15:43
 • czwartek, 14 marca 2019
  • Uciążliwy dziadek

   Dziadek mnie trochę ostatnio osacza. Wprawdzie żadne molestowanie nic takiego, choć mam świadomość, że wszyscy oni tacy sami i dziadek też by może chciał. Wprawdzie kiedyś powiedział, że traktuje mnie jak córkę, no niech mu będzie.

    

   Osacza znaczy odpowiada na pytania, których nie zadałam. Szuka mi autobusu gdzieś tam, ale ja wolę tam jeździć rowerem, bo szybciej i taniej, a jak już bym chciała sama sobie znajdę odpowiednie połączenie. Mówi, że ziemniaków nie trzyma się w lodówce (nie trzymam, mam trochę lat, wiem, gdzie się trzyma ziemniaki...) i proponuje, że zawiesie. Piwo mi ciągle zgrzewkami sprzedaje, to ja wypijałam, proponował następne. Pewnie dlatego, aby sobie odbić moje u niego sprzątanie, w końcu to jednak Germaniec... Dobrze się mieszka, bo o nic nie robi pretensji, ani o pranie, ani o mycie, gotować mogę w jego garnkach, czasami mi czegoś użyczy, czy poczęstuje, ale trochę to zaczyna być uciążliwe. Doceniam fakt, że zgodził się na płatność czynszu w 2 ratach i sprzątam u niego, więc zarabiam, ale naprawdę nie musi mi wchodzić do pokoju i przybijać np wieszaków o które nie prosiłam. Dzisiaj znowuż wróciłam do domu, zmęczona, bo to były 4 godziny, pod wiatr, w deszczu i w ogóle,, położyłam się na łóżku, a dziadek wszedł i pokazywał mi jakąś aplikację na telefon co to sobie mogę tv oglądać. No mam tu holenderską telewizję, mam Netflixa, pełno filmów na dysku i jeszcze WP telewizję, więc raczej na niedobór tego co mam oglądać nie narzekam. Wręcz przeciwnie, mam wszystkiego za dużo i ostatnio nic nie oglądam, bo nie wiem co. 


   Także zaczęłam się zastanawiać nad wynajęciem własnego mieszkania, ale jeszcze nie jestem na czysto, poza tym znowu będzie potrzebna kaucja...

    

   Czterdziestka na Wordpressie

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Uciążliwy dziadek”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   czterdziestkaa
   Czas publikacji:
   czwartek, 14 marca 2019 20:14
 • wtorek, 12 marca 2019
  • Ogłoszenie

   Czy jest tutaj ktoś, kto umie poprawić plik z blogiem na taki co to się da wrzucić w Wordpressa? Ponieważ skasowano mi konto, bo go nie używałam, treść bloga dostałam w RSS. Niestety nie da się go wrzucić na Wordpressa, ciągle wyskakuje informacja o błędzie. Nawet miałam do czynienia z edycją stron internetowych, coś tam wiem o html, ale niestety na to jestem za głupia. Nie chce mi się przepisywać 10 lat 30-stki ręcznie OMG. Na pewno da się to poprawić. Zapłacę uśmiechem :)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Ogłoszenie”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   czterdziestkaa
   Czas publikacji:
   wtorek, 12 marca 2019 19:17
 • niedziela, 10 marca 2019
  • Międzynarodowy Dzień Kobiet

   Dzień Kobiet udał się aż nazbyt dobrze, bo dopiero następnego dnia o 19 byłam zdolna do powrotu do domu. Przez pół dnia leżałam w salonie na kanapie, a Daniel na drugiej (nie nic nie zaszło;) a drugie pół u koleżanki w łóżku. One zaczęły imprezę wcześniej i jak przyjechałam to już były nieco wstawione. W ogóle to Daniel mnie bardzo pozytywnie zaskoczył, bo ledwo usiadłam na kanapie to podszedł, przytulił, wręczył różę i złożył życzenia. Oczywiście charakter mu się nie zmienił i potem molestował nową zdobycz, a ona się zbytnio nie opierała, ale to już mnie nie interesowało. Wdałam się z rozmowę z przyjacielem, którego dawno nie widziałam, a potem też go olewałam. Pewnie dlatego na drugi dzień wysiadłam, bo nie tańczyłam i nie mogłam spalić alkoholu. Nawet nie miałam wielkiego kaca, ale wysiadł mi żołądek i cały dzień miałam mdłości. Zjadłam coś ciężkostrawnego na dodatek i ta wybuchowa mieszanka mnie nieco powaliła. Pocieszające, że Daniel też cierpiał, ale jak się samemu prawie wypiło dwa wina...

    

   Czterdziestka na Wordpressie

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   czterdziestkaa
   Czas publikacji:
   niedziela, 10 marca 2019 17:46
 • czwartek, 07 marca 2019
  • Wyleczona głupota

   Jutro Międzynarodowy Dzień Kobiet. W związku z tym będzie impreza. Sobotę zrobiłam sobie wolną, aby leczyć się z nadmiaru kobiet w jednym miejscu. Kupiłam nowe, czerwone buty na platformie. Wprawdzie kolega występujący w charakterze konsultanta stwierdził, że bardziej by pasowały czarne subtelne sandałki, ale przecież wcale nie zamierzam robić wrażenia na mężczyznach! Chociaż sandałki takowe posiadam, kiedyś zrobiły wrażenie na Marcelu. Chodzi o wrażenie na innych babach. Każda kobieta to zrozumie ;) Z facetów będzie m.in. Daniel, już mi dawno obojętny i w ogóle na nim nie zamierzam robić niczego.


   W ogóle to mam wrażenie, że oni wszyscy myślą tylko o seksie i jakby tu kobietę przelecieć bez zbędnego wysiłku. Ostatnio byłam na kawie u byłego klienta, żona mu zmarła, myślałam, że chce się wyzalić, a on się pyta czy bym nie spędzała z nim wieczorów. nawet bym nie musiała rowerem jeździć, odwiózłby mnie. Odmówiłam. Moja naiwność została uleczona i jak dwa dni temu kolega z byłego hotelu odezwał się po dłuższym czasie, to grzecznie zapytałam co słychać, powiedziałam, że u mnie wszystko w najleppszym porządku i nie wyraziłam nadziei na wspólne piwo. Na pewno by pomyślał, że na niego lecę czy coś.

    

   Czemu Wy wszyscy jesteście tacy szurnięci?

    

   Czterdziestka na Wordpressie

   Trzydziestka na Bloxie

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Wyleczona głupota”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   czterdziestkaa
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 marca 2019 22:45
 • niedziela, 03 marca 2019
 • sobota, 23 lutego 2019
  • Nieważne kupony

   Klientka dzisiaj powiedziała, że była niezadowolona z ostatniego sprzątania i prasowania. To było tydzień temu, a ja dopiero dziś dostałam feedback. Potem całe 4 godziny myślałam, czy wszystko dobrze zrobiłam. U niej mam akurat dużo prasowania i to utrudnia wszystko. Ja prywatnie nie prasuję. Znaczy prasuję, ale przed wyjściem albo przed zużyciem, pościeli na przykład. Ja dziś prasowałam te koszulki z Primarku za 3 euro i już wiedziałam, że wyjmą je pogniecione. Dlatego nie lubię prasować wszystkiego na zapas. Po co skoro i tak trzeba to zrobić na nowo?

    

   Rozmawiałam też dzisiaj z koleżanką, która też prowadzi taki biznes i która jest moją inspiracją. Poradziła mi co zrobić z klientami serwisu: przejąć! Ona tak robi. Najdalej na drugim spotkanu mówi, że jak chcą więcej to bezpośrednio. Jak się nie zgodzą to bierze następnych. Ślubu przecież z nimi nie brałaś-mówi mi. A ja się tu męczę z nimi od grudnia, bo chce być taka super uczciwa...

    

   Żeby było śmieszniej serwis przysłał mi dzisiaj kopertę, a w niej koszulkę firmową, rękawiczki i kupony zniżkowe na produkty sprzątające ważne do... 31 grudnia zeszłego roku...

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (4) Pokaż komentarze do wpisu „Nieważne kupony”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   czterdziestkaa
   Czas publikacji:
   sobota, 23 lutego 2019 21:47
 • piątek, 22 lutego 2019
  • 600 gram

   Żyje, żyję tylko jak już przyjdę do domu wieczorem i uplaszczę tyłek przed telewizorem to nie mam siły włączać laptopa i pisać. Teraz zrobiłam administrację tj wystawiłam i wysłałam faktury, wpisałam spotkania w kaledarz dla Urzędu Skarbowego, zobaczyłam co mnie czeka w nastepnym tygodniu i zmusiłam się, aby napisać.


   Udało mi się schudnąć całe 600 gram. Dlatego tak mało, bo trochę się opuściłam i odpuściłam sobie. Nie zawsze mam czas przyszykować sobie coś na drogę, biorę kanapkę i jabłko, ale okazuje, że to za mało i jestem głodna. Potem nadrabiam wieczorami. I tak powstrzymuje mnie obecność dziadka, aby nie chodzić do lodówki i nie wyżerać wieczorami. Nie mam ostatnio siły ćwiczyć, ale jak dzisiaj zrobiłam gdzieś z godzinę z hakiem na rowerze plus praca 8 godzin to się liczy jakbym ten fitness zrobiła. Co innego jakbym siedziała za biurkiem, a ja się ruszam. Tylko muszę się pilnować z jedzeniem.


   Poza tym tylko pracuję i liczę kasę, bo niestety nie jestem na bieżąco. Już mi niedużo brakuje, ale potem Wielkanoc, planuję przyjazd do Polski i ...znowu w plecy. Muszę sobie chyba odłożyć na ten wyjazd, bo tydzień bez pracy to ładna dziura w moim budżecie. Co zrobić jednak skoro ciągle wszystka kasa rozchodzi się w mgnieniu oka? Trzeba więcej pracować, a raczej znaleźć więcej bezpośrednich klientów. Przy 3 godzinach tracę przeszło 10 euro... w miesiącu uzbiera się ładny grosz. Choć na razie serwis ratuje mój budżet, ale na dłuższą metę jest nieopłacalny...

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (4) Pokaż komentarze do wpisu „600 gram”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   czterdziestkaa
   Czas publikacji:
   piątek, 22 lutego 2019 20:26